Máte ve škole kamery? Pak byste měli věnovat pozornost nové metodice, která se jich týká

Máte ve škole kamery? Pak byste měli věnovat pozornost nové metodice, která se jich týká

Máte ve škole tmavý kout, kde se často postrkují žáci? Nebo už se vám někdy stalo, že vandal přelezl plot zahrady mateřské školy a poničil zde herní prvky? Nebo právě těmto situacím chcete předejít? A jak to vyřešíte? Mnoho z vás odpoví, že jednou z cest (a možná tou nejlepší) je nainstalovat snímací zařízení, které pomůže daná místa ochránit nebo různým situacím předejít.

S rychlým vývojem digitálních technologií se kamery a různá záznamová zařízení stávají čím dál finančně, ale i technicky dostupnější. Co jsme dříve vídali u budov zahraničních firem, lze dnes koupit v každém specializovanějším obchodě. Tak proč toho nevyužít? Ovšem pozor! S rozvojem technologií se žel zapomíná na povědomí o tom, kdy lze a kdy nelze kameru ve školách využít, a pokud ano, tak za jakých podmínek. Proto se tomuto tématu chceme šířeji věnovat.

Začneme horkou novinkou, kterou je metodika ke kamerám a kamerovým systémům, jíž Úřad pro ochranu osobních údajů (dále jen „Úřad“) vydal v polovině února. Ta představuje například vzor komplexního balančního systému i rozlišení jednotlivých snímání podle jejich podrobnosti (detailnosti). Tím se může stát dobrým pomocníkem pro každého správce. I tak je nutné ji číst kritickým okem a nejlépe v blízkosti svého pověřence.

Tento článek je přístupný pouze registrovaným uživatelů. Pro přístup se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Pro přístup k tomuto článku musíte mít aktivní jedno z následujících předplatných:

  • Měsíční předplatné - číslo 2024/03
  • Roční předplatné
  • Roční předplatné - VIP