Je lepší být na začátku než tvrdit, že to nejde

Václav Maněna patří k lidem, kteří se rozhodli svoje zkušenosti předávat ostatním. Učí informatiku, zabývá se kyberbezpečností, upozorňuje na rizika digitálních technologií a snaží se zvyšovat povědomí o fake news. Jak si v těchto oblastech stojí české školy? Kde dělají chyby při zabezpečení své sítě a co vše se musí školy a učitelé ještě sami naučit?

Informace o testovaných osobách ve školách je možné z velké většiny smazat

Mimořádná opatření Ministerstva zdravotnictví stanovila zaměstnancům, dětem a žákům v průběhu roku 2021 a na začátku roku 2022 povinnost testování. Množiny osob, které se musely testovat, se průběžně obměňovaly, stejně tak i způsoby, jak prokazovat výjimky z povinnosti testování. Školám kvůli tomu vznikla agenda v podobě rozsáhlých seznamů. Věděli jste, že už je z velké části můžete vymazat a ponechat si jen nutné osobní údaje testovaných osob?

Prakticky a srozumitelně! SMS-služby pro vás připravuji webináře “rodinného” typu.

Pověřenec pro ochranu osobních údajů, právní poradna pro školy nebo elektronický zpravodaj Škola v právu – to všechno jsou naše služby, které už znáte a pravidelně využíváte. Nyní vám představujeme službu úplně novou. Jde o SMS-seminář, vzdělávací projekt zaměřený na aktuality a problémy, s nimiž se školy reálně potýkají. Sérii dvouhodinových webinářů, jimiž vás vždy ve čtvrtek odpoledne provedou renomované osobnosti, představují Jitka Hanáková (JH) a Lenka Matějová (LM), které za projektem stojí.