Znáte dobře pravidla pro omlouvání nepřítomnosti?

Omlouvání nepřítomnosti žáků základních škol a dětí mateřských škol zákonným zástupcem má předcházet záškoláctví, které může vést i k zahálčivému životu dítěte nebo zanedbání jeho vzdělání. Rodiče omlouvají nepřítomnost svých dětí ve výuce a školy si evidují dobu a často i důvody nepřítomnosti. Zdá se, že téma nemůže být pro nikoho nové a ničím překvapivé. Přesto se pravidelně objevují otázky na to, jak by správně mělo být dítě omluveno, jaké informace o důvodech nepřítomnosti škola požadovat může a jaké naopak nemůže. Školský zákon stanoví pouze základní pravidla a škola musí až ve školním řádu stanovit podrobné podmínky pro omlouvání dětí.

Tento článek je přístupný pouze registrovaným uživatelů. Pro přístup se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Pro přístup k tomuto článku musíte mít aktivní jedno z následujících předplatných:

  • Roční předplatné - VIP
  • Roční předplatné
  • Měsíční předplatné - číslo 2021/02