Potřebuje regionální školství nový článek?

Vzdělávací výsledky českých dětí ve školách jsou podle mnoha odborníků silně ovlivněny sociálně-ekonomickými podmínkami rodin a místem, kde děti žijí a vyrůstají. Tyto rozdíly patří dokonce k největším mezi vyspělými státy. Na tento fakt se snaží reagovat i Strategie 2030+, která představuje hlavní vývojový scénář českého školství pro následující období. Jejím cílem je zajistit kvalitní vzdělávání všem dětem bez ohledu na to, v jakém regionu či do jakého rodinného zázemí se narodí. Strategie je rozdělena do pěti oblastí, z nichž jedna se zaměřuje na zvýšení odborných kapacit, důvěry ve školách a vzájemné spolupráce mezi školami. Dosažení cílů této strategické oblasti se má dosáhnout mimo jiné i zřízením tzv. středního článku. Ten má odborně a metodicky podpořit ředitele v řízení škol a ve zlepšení jejich pedagogických a manažerských schopností.

Tento článek je přístupný pouze registrovaným uživatelů. Pro přístup se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Pro přístup k tomuto článku musíte mít aktivní jedno z následujících předplatných:

  • Roční předplatné - VIP
  • Roční předplatné
  • Měsíční předplatné - číslo 2021/02