Byla bych ráda, kdyby rodiče se školou spolupracovali, nebyli jejími nepřáteli, ale spojenci

Právnička Lucie Obrovská se v Kanceláři veřejného ochránce práv (VOP) zabývá stížnostmi v oblasti školství. Nejčastěji řeší problematiku šikany, diskriminace, postupů učitelů vůči dětem nebo správní otázky při rozhodování učitelů. V rozhovoru říká, že s nouzovým stavem se objevily i nové stížnosti, které se týkají přetížení žáků nebo online výuky. Za velký problém považuje vzdělávání dětí se speciálními potřebami v době uzavření škol.

Tento článek je přístupný pouze registrovaným uživatelů. Pro přístup se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Pro přístup k tomuto článku musíte mít aktivní jedno z následujících předplatných:

  • Roční předplatné - VIP
  • Roční předplatné
  • Měsíční předplatné - číslo 2021/02