I organizátor tábora musí respektovat pravidla ochrany osobních údajů

Školy, neziskové organizace nebo samotné obce pořádají každoročně tisíce příměstských letních táborů nebo kempů. I když už má většina organizátorů přípravy takové akce v malíčku, málokterý si uvědomuje, že je také správcem osobních údajů a musí dodržovat pravidla Obecného nařízení pro ochranu osobních údajů a národní legislativy. Prakticky to nepředstavuje žádnou překážku, pokud organizace dodržuje základní zásady zpracování osobních údajů v průběhu celého roku a při zpracování přihlášek a navazující dokumentace respektuje především zásadu omezení účelem a zásadu minimalizace, dobu uložení a základní pravidla technického a organizačního zabezpečení osobních údajů.

Tento článek je přístupný pouze registrovaným uživatelů. Pro přístup se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Pro přístup k tomuto článku musíte mít aktivní jedno z následujících předplatných:

  • Roční předplatné - VIP
  • Roční předplatné
  • Měsíční předplatné - číslo 2021/03