Škola nemůže školním řádem omezovat rodičovská práva

Může škola zabránit rodičům vstupovat do budovy školy? Podobnou otázku si kladli rodiče dvou dívek, když chtěli své dcery doprovázet dovnitř budovy školy, respektive do třídy. Chtěli tím zabránit údajné šikaně, která měla být proti jejich dcerám namířena. Ve chvíli, kdy ale rodiče opakovaně do budovy školy vstoupili, upozornilo je vedení školy, že takové jednání je v rozporu s předpisy školy, a bylo proti nim zahájeno správní řízení pro přestupek. Vše nakonec vyústilo v odvolací řízení, které konstatovalo, že opatření školy k zajištění bezpečnosti nesmí nepřiměřeně zasahovat do rodičovských práv a povinností.

Tento článek je přístupný pouze registrovaným uživatelů. Pro přístup se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Pro přístup k tomuto článku musíte mít aktivní jedno z následujících předplatných:

  • Roční předplatné - VIP
  • Roční předplatné
  • Měsíční předplatné - číslo 2021/03