Krátce ze školství: Novela zákona o pedagogických pracovnících a webináře pro školy.

Novela zákona o pedagogických pracovnících prochází legislativním procesem

Na získávání kvalifikačních předpokladů pedagogických pracovníků a zavedení několika nových institutů se zaměřuje novela zákona o pedagogických pracovnících, která se v průběhu března dostala do meziresortního připomínkového řízení. Snaha novelizovat tento zákon proběhla již v roce 2018, k definitivnímu schválení ale nakonec nedošlo. Současná vláda si jeho změnu stanovila jako jednu z priorit pro letošní rok.

Novela posiluje pravomoci ředitele v oblasti zaměstnávání odborníků z praxe

Předkládaný návrh zákona především umožňuje řediteli školy uznat na dobu nejvýše tří let předpoklad odborné kvalifikace učitele 2. stupně základní školy a střední školy, včetně odborníků z praxe, pokud jejich praxe odpovídá charakteru vyučovaného předmětu.

Posiluje se také pravomoc ředitele školy v oblasti dalšího . . .

Tento článek je přístupný pouze registrovaným uživatelů. Pro přístup se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Pro přístup k tomuto článku musíte mít aktivní jedno z následujících předplatných:

  • Měsíční předplatné - číslo 2022/03
  • Roční předplatné
  • Roční předplatné - VIP