Není důležité, zda žadatel již informace o dítěti má, na jejich vydání musí mít nárok

V minulém čísle Školy v právu jsme rubrice Ptáte se nás otevřeli téma poskytování informací o dětech a žácích třetím osobám. Stále častěji se objevují případy, kdy se na školu obrátí druhý rodič nebo jiný příbuzný s žádostí o informace, vydání posudku na dítě, stanoviska o jeho vztahu s dítětem nebo poskytnutí kopie nějakého dokumentu, který bezprostředně s dítětem souvisí. Řešení těchto situací má ale svoje specifika a postupy. Navíc jsou úzce napojeny na ochranu osobních údajů. Proto nic nezkazíte, pokud se v každém takovém případě obrátíte na svého pověřence. Ten vám se správným postupem pomůže. Vždy ale platí – ověřte totožnost žadatele a jeho právo na získání požadovaných informací. Pokud si nejste jistí, konzultujte svůj zamýšlený postup a chraňte soukromí třetích osob.

Tento článek je přístupný pouze registrovaným uživatelů. Pro přístup se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Pro přístup k tomuto článku musíte mít aktivní jedno z následujících předplatných:

  • Roční předplatné
  • Měsíční předplatné - číslo 2022/07-08
  • Roční předplatné - VIP