RECENZE: Quo vadis řediteli školy?

Jistě nikdo nepochybuje o tom, že ředitel školy je nenahraditelnou a výjimečnou osobou v procesu vzdělávání. Často můžeme v novinách, ale i v odborné literatuře spatřit titulek Škola je taková, jakého má ředitele. A to nelze než potvrdit. Ředitel je zkrátka hlavní postavou každé školy. A právě jeho pozicí v systému školství, jeho rolí při vývoji školy, ale i obsahem jeho práce se zabývá kniha Václava Trojana Ředitel školy Uvažování a vyvažování života ředitelů škol. Autor se dívá na ředitele z několika úhlů pohledu – jako na manažera, který se musí orientovat např. v ekonomice, v pracovněprávních předpisech, jako na pedagoga a také jako na hlavního leadera organizace, který vytváří podobu školy a tím i její úspěch či neúspěch v konkurenčním prostředí ostatních škol.

Tento článek je přístupný pouze registrovaným uživatelů. Pro přístup se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Pro přístup k tomuto článku musíte mít aktivní jedno z následujících předplatných:

  • Roční předplatné - VIP
  • Roční předplatné
  • Měsíční předplatné - číslo 2021/03