Malotřídka je nejlepší model pro přirozené učení dětí, říká ředitelka jedné z nich

Malotřídní školy mají bezesporu spoustu výhod. Patří k nim i přirozené učení malých dětí od starších spolužáků, návyky lepší spolupráce i tolerance. Malotřídky mají ale i nevýhody, které se projevují například v menších personálních kapacitách, jež by mohly zajistit administrativní nebo ICT podporu pedagogickému sboru. Jak a jestli vůbec se projevil malotřídní charakter školy v právě končícím školním roce, kdy se více než prezenčně učilo online, se ptáme Lenky Burešové, ředitelky Základní školy Čeperka na Pardubicku. A že patří k opravdu oblíbeným ředitelkám, o tom svědčí i její účast v odborné soutěži Global Teachers Prize Czech Republic, do níž ji nominovali rodiče dětí.

Tento článek je přístupný pouze registrovaným uživatelů. Pro přístup se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Pro přístup k tomuto článku musíte mít aktivní jedno z následujících předplatných:

  • Roční předplatné - VIP
  • Roční předplatné
  • Měsíční předplatné - číslo 2021/03