Rozhodnutí o vytvoření facebookové stránky by mělo vycházet z důvodu jejich založení

Facebook je asi nejčastější sociální síť, přes kterou se školy dnes snaží propagovat samy sebe, pořádané události nebo moderně komunikovat se zákonnými zástupci či zájemci o přijetí. Má to ale svá úskalí. Ta spočívají nejen v algoritmu zobrazování příspěvků, kdy vám nemusí být zcela zřejmé, proč váš příspěvek, který splňuje všechny prvky atraktivnosti, nemá tolik „lajků“, kolik byste si představovali, ale i v zabezpečení, když například přidělení příliš mnoha oprávnění velkému počtu administrátorů může způsobit nejeden problém v obsahu profilu školy. O tom všem jsme na tomto místě psali. V následujícím textu se podíváme na poslední aspekt Facebooku a jeho využití pro propagaci. Bude jím rozdíl mezi facebookovou stránkou a skupinou, vysvětlíme si jejich přednosti a zápory při použití ve školství. Ne všichni je totiž znají a umí s nimi pracovat, což jim pak neumožňuje využít všech předností Facebooku naplno.

Tento článek je přístupný pouze registrovaným uživatelů. Pro přístup se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Pro přístup k tomuto článku musíte mít aktivní jedno z následujících předplatných:

  • Měsíční předplatné - číslo 2024/02
  • Roční předplatné
  • Roční předplatné - VIP