Rozhovor: Chceme-li zachovat současný systém stravování, musíme výrazně zvýšit platy pracovníků jídelen

Otázka personálního i finančního zajištění nepedagogických pozic ve školách je v těchto týdnech více než aktuální. Bez provozních zaměstnanců si žádný ředitel neumí představit běžný chod školy, bez kuchařek a kuchařů nelze zase zajistit řádný chod školní jídelny. A právě o školních jídelnách je aktuální rozhovor s Karlem Jahodou, který je výkonným ředitelem Asociace školních jídelen. Nejde o profesní organizaci, ale především o vzdělávací platformu, proto se otázky týkají spíše kvality školní kuchyně v České republice a možných cest jejího zlepšení. S tím ale souvisí i dobře zaplacení a spokojení zaměstnanci…

Tento článek je přístupný pouze registrovaným uživatelů. Pro přístup se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Pro přístup k tomuto článku musíte mít aktivní jedno z následujících předplatných:

  • Měsíční předplatné - číslo 2024/02
  • Roční předplatné
  • Roční předplatné - VIP