Web školy musí být přístupný jen v částech s povinně zveřejněnými informacemi

O přístupnosti webových stránek už jsme toho napsali mnoho. Připomeňme, že při identifikaci nejčastějších chyb, jichž se školy při správě internetových stránek dopouštějí, vycházíme z prohlídky několika stovek školních webů. V prosincové Škole v právu jsme se věnovali obsahovým povinnostem školních webů podle vybraných zákonů (školský zákon, zákon o svobodném přístupu k informacím). Tentokrát se zaměříme na nejčastější nešvary při plnění pravidel přístupnosti podle zákona č. 99/2019 Sb., o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací (zákon o přístupnosti). K typickým chybám patří chybějící textová vrstva u externě vkládaných dokumentů a nedostatečný barevný kontrast textu.

Tento článek je přístupný pouze registrovaným uživatelů. Pro přístup se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Pro přístup k tomuto článku musíte mít aktivní jedno z následujících předplatných:

  • Roční předplatné - VIP
  • Roční předplatné
  • Měsíční předplatné - číslo 2021/01