Obecné nařízení nevzniklo proto, aby komplikovalo život rodičům nebo pedagogům

Pravidla Obecného nařízení o ochraně osobních údajů (ON, GDPR) platí už téměř tři roky. Jistě si každý z nás vybaví, jak se před účinností ON objevovaly různé méně či více ověřené výroky o tom, co všechno se ve školách změní. Z nich jmenujme například tvrzení, že žáci se budou muset vyvolávat pouze čísly, nahlas se nebude moci sdělovat jejich hodnocení, nebo že se dokonce budou muset skrýt před zraky rodičů značky v šatnách mateřských škol. Za tu dobu se snad podařilo již mnoho z těchto „zaručených zpráv“ vyvrátit a mýty z šaten škol, jak jsme si je dovolili pracovně nazvat, se v praxi již neuplatňují. Jak se ale autorka textu nedávno přesvědčila, stále se ještě najdou místa, kde k jejich vymýcení zcela nedošlo. A proto nám dovolte ta nejčastější chybná tvrzení zopakovat a uvést na pravou míru. ON totiž nevzniklo proto, aby komplikovalo život pedagogům nebo rodičům v běžném provozu školy. Některá jednoduchá pravidla je ovšem nutné dodržovat.

Tento článek je přístupný pouze registrovaným uživatelů. Pro přístup se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Pro přístup k tomuto článku musíte mít aktivní jedno z následujících předplatných:

  • Roční předplatné - VIP
  • Roční předplatné
  • Měsíční předplatné - číslo 2021/01