Recenze: Znáte historii vývoje předškolního vzdělávání v Českých zemích?

„Abychom rozuměli současnosti a mohli plánovat budoucnost, musíme pochopit minulost.” Toto výstižné tvrzení by mohlo charakterizovat i cíl publikace Příběhy české mateřské školy s podtitulem Vývoj a proměny předškolní výchovy (1. díl do roku 1948). Jejími autorkami jsou Eva Opravilová a Jana Uhlířová. Kniha vás zavede do historie vývoje myšlení o dítěti, formování instituce mateřské školy nebo ke vztahu dospělých a dětí v kontextu vývoje české společnosti první poloviny 20. století.

Tento článek je přístupný pouze registrovaným uživatelů. Pro přístup se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Pro přístup k tomuto článku musíte mít aktivní jedno z následujících předplatných:

  • Roční předplatné - VIP
  • Roční předplatné
  • Měsíční předplatné - číslo 2021/01