Ani žádná reforma kalendáře nezkrátí dobu vývoje dítěte, říká Eva Opravilová

Zlatý věk pro rozvoj předškolní výchovy nastává tehdy, kdy společnost zná a respektuje potřeby a práva dítěte a dokáže citlivě připravit podmínky pro jejich naplňování. V současnosti o tento stav usilujeme a doufejme, že ho brzo dosáhneme.

Eva Opravilová působí jako docentka na Katedře primární pedagogiky Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy. Je místopředsedkyní výboru Asociace předškolní výchovy, autorkou celé řady odborných knih věnujících se problematice předškolního vzdělávání, včetně vzdělávání pedagogů. V našem rozhovoru odpovídá také na to, zda do školky patří dvouleté děti nebo jak ovlivňuje dnešní rychlá doba předškolní výchovu v mateřských školách.

Tento článek je přístupný pouze registrovaným uživatelů. Pro přístup se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Pro přístup k tomuto článku musíte mít aktivní jedno z následujících předplatných:

  • Roční předplatné - VIP
  • Roční předplatné
  • Měsíční předplatné - číslo 2021/01