Právní poradna: Kdy musí zřizovatel vydat úplně novou zřizovací listinu?

V loňském roce vypsalo Ministerstvo financí ČR dotační program, který byl určen na modernizaci, rekonstrukci a výstavbu nových kapacit základních a mateřských škol, jež jsou v majetku obcí do 3 000 obyvatel. Na dotaci dosáhla většina zájemců, a tak se v současné době dokončuje mnoho nových přístaveb, nebo dokonce staveb. V této souvislosti se v naší právní poradně stále častěji objevují otázky ředitelů na změny zřizovacích listin. Jak správně postupovat, když vznikne nová budova školy s dalšími třídami, dokonce i na jiné adrese, než je původní škola? Postačí vydat pouze dodatek, který navazuje na původní zřizovací listinu?

Tento článek je přístupný pouze registrovaným uživatelů. Pro přístup se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Pro přístup k tomuto článku musíte mít aktivní jedno z následujících předplatných:

  • Roční předplatné - VIP
  • Roční předplatné
  • Měsíční předplatné - číslo 2021/02