Právní poradna: Zasedání školské rady může proběhnout on-line.

Člen školské rady žádá o přenášení jejího jednání on-line, pouze tedy uzavřeně pro členy, aby se na mohli připojit, pokud je pro ně komplikované dostavit se v daný termín osobně. Argumentuje tím, že zasedání zastupitelstev obcí jsou běžně přenášena a nahrávána, nahrávky poté dokonce i zveřejňovány. Jakou roli v tom hraje to, že zasedání zastupitelstva obce je veřejné, zatímco školské rady jsou neveřejné? Je vůbec možné školskou radu přenášet pomocí videokonference?

Tento článek je přístupný pouze registrovaným uživatelů. Pro přístup se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Pro přístup k tomuto článku musíte mít aktivní jedno z následujících předplatných:

  • Měsíční předplatné - číslo 2024/02
  • Roční předplatné
  • Roční předplatné - VIP