Rozhovor: ” Létající” psycholog nemůže kvalitně zajistit služby školního psychologa, tvrdí expertka z Asociace školní psychologie ČR

Ministerstvo školství, potažmo vláda, se snaží napravit velký dluh vůči školám, potažmo jejich žákům. Tato snaha má podobu návrhu institucionalizace školních psychologů a speciálních pedagogů, který byl v březnu byl odeslán na připomínková místa. Děje se tak za pět minut dvanáct, na konci tohoto roku totiž končí jejich financování z evropských peněz. Návrh institucionalizace má svoje nejhlasitější kritiky v Asociaci školní psychologie ČR, v jejíž čele stojí uznávaná expertka Jana Zapletalová. V rozhovoru vysvětluje, co vše je na návrhu špatně či jaká je pozice školních psychologů v systému pedagogických pracovníků.

Tento článek je přístupný pouze registrovaným uživatelů. Pro přístup se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Pro přístup k tomuto článku musíte mít aktivní jedno z následujících předplatných:

  • Měsíční předplatné - číslo 2024/04
  • Roční předplatné