Krátce ze školství: Česká školní inspekce zveřejnila tematickou zprávu o úspěšných školách

O existenci významných rozdílů mezi českými školami se mluví již dlouho. Upozornily na ně nejen domácí, ale i zahraniční studie. Česká školní inspekce (ČŠI) se proto ve svém dalším výzkumu zaměřila na hledání faktorů, jež způsobují, proč je daná škola úspěšná, a to ve smyslu výborných výsledků žáků ve vzdělání. Výzkum měl také ukázat, které faktory mohou kompenzovat znevýhodnění žáků, jež jsou daná jejich socioekonomickým či rodinným původem.

Tento článek je přístupný pouze registrovaným uživatelů. Pro přístup se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Pro přístup k tomuto článku musíte mít aktivní jedno z následujících předplatných:

  • Měsíční předplatné - číslo 2021/08
  • Roční předplatné - VIP
  • Roční předplatné