Právě škola je často tou největší překážkou ve vzdělávání

Marie Gottfriedová je již 16 let ředitelkou Základní školy Trmice v Ústeckém kraji. Její škola je v mnoha ohledech výjimečná. A to nejen kvůli regionálním specifikům území, ve kterém škola sídlí, ale i v přístupu k žákům se speciálními potřebami. Ve škole se přirozeně potkávají děti s různou mírou nadání, bez ohledu na jejich sociální zázemí. Za svůj přístup k nim byla škola již několikrát oceněna. Letos se dostalo vysokého uznání i samotné ředitelce, která vyhrála celostátní anketu Ředitel roku 2021. „Škola by neměla připustit, aby se chudoba, nevzdělanost a neúspěch dědily z generace na generaci. Tomuto bludnému kruhu musí vystavit stopku,“ říká.

Tento článek je přístupný pouze registrovaným uživatelů. Pro přístup se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Pro přístup k tomuto článku musíte mít aktivní jedno z následujících předplatných:

  • Roční předplatné - VIP
  • Roční předplatné
  • Měsíční předplatné - číslo 2021/07