Předání individuálních údajů o dětech v mateřských školách znamená nutnost zavést elektronickou agendu, nikoliv však povinnost

Školní matrika zahrnuje dokumentaci škol, kterou o dětech a žácích vedou povinně všechny školy a školská zařízení zapsané v rejstříku škol. Podrobnosti pak stanovuje vyhláška Ministerstva školství o dokumentaci škol a školských zařízení. Ta prošla novelizací, jejíž většina začala být účinná od začátku minulého roku. Nicméně dva body vstupují do účinnosti až 1. září 2025 a mimo jiné se týkají povinnosti mateřských a základních škol s přípravnou třídou předávat individuální údaje o dětech elektronicky. Právě povinné elektronické předání vyvolává otázku, zda musí mateřská škola vést matriku elektronicky. Nemusí, ale s ohledem na novelizovaný způsob předávání údajů o dětech to bude od 1. září 2025 nezbytné.

Tento článek je přístupný pouze registrovaným uživatelů. Pro přístup se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Pro přístup k tomuto článku musíte mít aktivní jedno z následujících předplatných:

  • Měsíční předplatné - číslo 2024/02
  • Roční předplatné
  • Roční předplatné - VIP