Seznamte zákonné zástupce s jejich právy a povinnostmi, které obsahuje školský zákon

Spory mezi rodiči žáka a ředitelem školy či pedagogy jsou v praxi velmi časté. Setkáváme se s nimi nejen v rolích pověřenců, objevují se také v naší právní poradně. Ředitelé škol si ne vždy vědí rady s tím, na co má zákonný zástupce ve vztahu ke svému dítěti/ žákovi školy právo nebo jaké má on sám vůči zákonným zástupcům povinnosti. O svých právech a povinnostech naopak někdy neví dokonce ani rodiče. Co je rodičovská odpovědnost a jaká jsou konkrétní práva a povinnosti rodičů ve vztahu ke škole? Přehled přinášíme v následujícím článku.

Tento článek je přístupný pouze registrovaným uživatelů. Pro přístup se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Pro přístup k tomuto článku musíte mít aktivní jedno z následujících předplatných:

  • Roční předplatné
  • Měsíční předplatné - číslo 2022/07-08
  • Roční předplatné - VIP