Školy a home office: Jaká jsou pravidla a na co mají pedagogové nárok?

Ačkoliv práce z domova není v oblasti školství běžným institutem, pomalu končící kalendářní rok nám ukázal, že i v tomto oboru se s ní musí počítat. Podle mnohých odborníků je právní úprava tzv. home office zcela nedostatečná, základní pravidla ovšem ze současné legislativy odvodit lze. Se zaměstnancem by měla být vždy uzavřena dohoda o výkonu práce z domova, měl by být vybaven materiálně, poučen o pravidlech při práci s daty organizace a seznámen se základními postupy ochrany osobních údajů.

Tento článek je přístupný pouze registrovaným uživatelů. Pro přístup se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Pro přístup k tomuto článku musíte mít aktivní jedno z následujících předplatných:

  • Roční předplatné - VIP
  • Roční předplatné
  • Měsíční předplatné - číslo 2021/07