Bez novely školského zákona nebude z čeho hradit školní psychology a speciální pedagogy

Po Velikonocích skončilo meziresortní připomínkové řízení k novele školského zákona, která institucionalizuje školní psychology a speciální pedagogy do škol, konkrétně do běžných tříd základních škol, a pevně stanovuje způsob financování jejich práce ze státního rozpočtu. Pokud se změnu nepodaří prosadit do konce letošního roku, nebude stát schopen tyto pozice školám, respektive pedagogicko-psychologickým poradnám, hradit. Končí totiž financování z evropských zdrojů. Náběh změn bude postupný, protože s ohledem na nedostatek těchto podpůrných pozic novela zavádí přechodné pětileté období.

Tento článek je přístupný pouze registrovaným uživatelů. Pro přístup se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Pro přístup k tomuto článku musíte mít aktivní jedno z následujících předplatných:

  • Měsíční předplatné - číslo 2024/04
  • Roční předplatné